O mnie

Jestem Twoim sąsiadem

 

Mieszkam w Krakowie od 39 lat. Jestem absolwentem elektrotechniki na Politechnice Krakowskiej. Pracuję w Szpitalu Uniwersyteckim w dziale technicznym. Mijamy się codziennie na osiedlu Dywizjonu 303, gdzie mieszkam wraz z żoną Dorotą i 14-letnią córką Olą. Jesteśmy opiekunami dwóch kotów: Mamby i Leona. Moją pasją jest: montaż i obróbka filmów, wszystko co związane z radiem oraz Kraków.

W ramach walki o lepsze miasto już od 2018 roku angażuje się w oddolne akcje mieszkańców, nagłaśniam ich problemy oraz pomagam w ich rozwiązaniu. Jestem administratorem lokalnej strony D303 (blisko 900 obserwujących) oraz administratorem grupy "Czyżyny rozmawiają" (ponad 350 użytkowników). Prowadzę także stronę internetową chcemyoddychac.pl.

Znam Wasze problemy i chciałbym - jako członek rady dzielnicy - je rozwiązywać.

BEZPIECZEŃSTWO

Budowa chodnika do przystanku przy ulicy Wiślickiej. Moim priorytetem jest budowa chodnika w miejscu dzikiego przedeptu prowadzącego do przystanku na ulicy Wiślickiej. Składałem już w tej sprawie projekt do Budżetu Obywatelskiego, który został odrzucony. Jednak ja go nie odrzucam i w radzie dzielnicy chciałbym skutecznie przeprowadzić budowę tego bardzo potrzebnego mieszkańcom chodnika.

 


 

Drugą inwestycją, którą chciałbym się zająć w nadchodzącej kadencji rady to remont prowadzących do przystanku schodów. W tej chwili są niewygodne i zbyt strome, przez co są niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych.  

Wymiana lamp ulicznych na osiedlu Dywizjonu 303. Dzięki mojemu wykształceniu technicznemu zauważyłem problem słabego oświetlenia ulic oraz chodników. Okazało się, że pomimo tego, że latarnie świecą, to nie wiele to daje, bo brudne są oprawy latarni. Znalazłem rozwiązanie – chce wymienić niefunkcjonalne oprawy wszystkich latarni na naszym osiedlu, aby nie marnować prądu, a przede wszystkim – żeby poprawić bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych, szczególnie tych najmłodszych.

 
KOMFORT

Miejsca parkingowe dla mieszkańców. W związku z powstawaniem nowych osiedli, mieszkańcy osiedla Dywizjonu 303 mają do dyspozycji coraz mniej miejsc postojowych. Należy stworzyć dzielnicowy „okrągły stół parkingowy”, przy którym zasiądą miejscy urzędnicy, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, radni dzielnicowi oraz mieszkańcy. Musimy stworzyć dzielnicowy system parkingowy, który zapewni odpowiednią liczbę miejsc parkingowych dla wszystkich mieszkańców zarówno starych jak i nowych osiedli.  Musimy jednak pamiętać, aby miejsca parkingowe nie powstawały kosztem drzew i tego, jako członek Rady Dzielnicy, obiecuję dopilnować.

odcinek 1
odcinek 2

odcinek 3

Zakup dodatkowych huśtawek dla dzieci. W czasie remontu lotniczego placu zabaw wykonano huśtawki tylko dla najmłodszych dzieci, zupełnie zapominając o starszych. Im także chciałbym zapewnić miejsce do zabaw i potrzebną do tego infrastrukturę. Mieszkańcy sugerują też nasadzenie więcej drzew, zwłaszcza od strony południowej, by można się było schować w ich cieniu w czasie upałów.

ZIELEŃ

Ratowanie drzew na terenie osiedla. Od lat zajmuje się ochroną zieleni na terenie wokół zabytkowego lotniska Rakowice Czyżyny, które jest stopniowo, ale bezlitośnie zabudowywane. Jako radny dzielnicowy chciałbym kontynuować walkę o nasze drzewa, a funkcja radnego dzielnicowego pozwoli mi na jeszcze bardziej dynamiczne działania w tej kwestii. To ważne jak będzie wyglądać osiedle, które zostawimy naszym dzieciom, a jeszcze ważniejsze jest to, jakim powietrzem będą oddychać.

 


 


 


Sebastian Kolemba


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kandyduję w dzielnicy Czyżyny w okręgu nr 2

Podziękowanie za poparcie

Pożar archiwum Krakowa: "Nie przewidywano interwencji, w tym również straży pożarnej" [komentarz]